Saç yağlanmasına kesin çözüm!

 

 

 

Yağlı saçlar mat bir görünümde olurlar. Saçlarınızın yağlanmasını önlemek ve her zaman ışıl ışıl görünmesini istiyorsanız bu yöntemler sayesinde kolayca başaracaksınız…

yagli sac 300x300 Saç yağlanmasına kesin çözüm!

SURFAKTANLI ŞAMPUAN SEÇİLMELİ

Özellikle yağlı saç derisinin, sağlığını kazanması içinkullanılacak şampuanın çok dikkatli seçilmesi gerekir. Yağlı saçı tedavi etmenin yolu saçlı derideki yağı uzaklaştırmaktır. Yağlı saçlar için kullanılan şampuanlar, yağı arıtmak için ağır surfaktanlar içerirler. Surfaktanlar yağı ve sudaki kiri uzaklaştırırlar.

Birçok kişi şampuanların saçlı deriyi değil saçları yıkadığını düşünmektedir. Aslında şampuanlar saçlı deriyitemizlemek ve saçın sağlığını korumak için üretilmişlerdir. Bu nedenle şampuan seçimi saçlı deriye göre yapılmalıdır.

ŞAMPUANIN KÖPÜRMEYE BAŞLAMASI, SAÇTAKİ YAĞIN UZAKLAŞTIĞI ANLAMINA GELİR

 

 

Aşırı yağlı saçları yıkarken saçlar şampuanlanmadan önce saçlı deriyi iki kez yıkamak gerekebilir. Hastayaşampuanın köpürmeye başlamasının, saçlı derideki yağın uzaklaşması anlamına geldiği anlatılmalıdır. Bazen saçlıderi çok yağlı olduğunda, yağlar deriden uzaklaştırıldığı için köpürme olmayacaktır.

Saçı uzun olan bayanlar şampuanı saçlı derilerine saçlarını tepede toplamadan uygulamalı ve parmaklarla saçlı deriye masaj uygulanmalıdır.

Saçı sık fırçalamak ve taramakta saçların yağlanmasını hızlandırır. Fırçalama işlemi yağ bezlerini de aktifleştirir. Ayrıca saçlar mümkün olduğunca az toplanmalıdır.

Ayrıca saçların kolay şekil alabilir şekilde kesilmesi de saça yapılan işlemleri azaltacağından yağlanmayı azaltır. Örneğin perma yapılması, saçları kabartarak saçlı deriden uzaklaştırdığından, saçların yağlanmasını azaltır.

Eklenti Başlığı
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !